GenoGraf

Certifikát původu praotce Riedla

Laboratorní rozbor vaší DNA nepřinese jména, ani neukáže prstem na vašeho vzdáleného příbuzného (ačkoli jsem se dozvěděl, že i to je při velkém štěstí později možné). Zato zhotovený test bezpečně zjistí, jaká krev vám koluje v žilách a kdo byli vaši předci po zhruba posledních tisíc let nazpět.

Certifikát původu je dokumentem, který překládá do srozumitelného jazyka výsledek genografického testu. Zároveň zobrazuje na mapě vám geneticky nejpodobnější či stejné vzorky DNA.
Laboratoř určí v rámci testu dvanáct znaků chromozomu, což zaručuje bezpečnou identifikaci vašeho původu za posledních tisíc let. „Udává se, že to odpovídá posledním padesáti generacím.“ Databáze, v níž laboratoř vaše vzorky srovnává s jinými, je největší na světě. Celkem spolehlivě v ní tedy lze objevit místa, kde se vyskytují vám geneticky podobní lidé. Z jejich rozmístění po planetě pak lze dokonce vyvodit trasu migrace.

Nedílnou součástí každého genografického testu je tedy jeho správná interpretace. Certifikát proto obsahuje mapu s výskytem geneticky stejných vzorků, ale i s podrobným vysvětlením toho, jak vaši prapředci migrovali a jak jste se právě vy nejpíš dostal do české kotliny. Společně s certifikátem jsem obdržel protokol s hodnotami každého sledovaného znaku v mém chromozomu. Přes internet je pak možné dohledat v dalších veřejných databází vzorků po celém světě a podle mých „markerů“ v nich vyhledávat vzdálené příbuzné. V těchto databázích, kterých neustále přibývá, lidé zanechávají i kontakt. Možná že objevím někoho opravdu blízkého klidně na druhém konci planety...

A jak je to tedy s námi

Nejstarší počátky naší (Riedlů) otcovské linie leží zcela určitě v jižní Evropě v středozemní oblasti ( Itálie eventuelně Turecko) odkud její nositelé doputovali na území České republiky, Polska i Německa - buď v prehistorii v rámci migrací či výbojů obyvatel Balkánského poloostrova nebo později spolu s obchodními karavanami nebo při jiné příležitosti.

Copyright (c)2007 Eda of Mlejn, Design by grafické studio Mlejn