Pár slov o Miroslavu Gajovském

Mirek jak jsme mu v rodině říkali byl se mnou v takovém zajímavém příbuzenském vztahu – oba jsme měli stejného bratrance Dušana Gajovského (*1927). I přes to to, byl pro mne vždy strejda Mirek. Díky tomuto vztahu vznikly tyto stránky, protože strejda Mirek byl pro mne vždy moudrý muž, který si pamatoval téměř vše co se událo v rodině, a já ho vždy vzpovídal abych načerpal informace.

Miroslav se narodil 12.02.1912 v Ostravě Richardu Gajovskému a Anně Rieglové. O otci Anny Františku Rieglovi naleznete pár slov zde.
Otec Mirka Richard byl správce na pile Karla Gajovského, která stála v Hrabůvce. Richard na pile pracoval i se svým bratrem Leopoldem a jejich třetí bratr Emil dělal účetního v kanceláři v Hulvákách. Malý Mirek se učil a pracoval u svého strýce Karla a to až do doby, než narukoval na vojnu.

Na školu ho pak dostal jeho otec Richard, protože u strýce Karla to nevedlo k žádnému efektu ve vzdělání. Mirek nastoupil ve svých 24 letech na stavební průmyslovku v Brně a svoji stavitelskou praxi zahájil v Boskovicích. Po úrazu oka otce Richarda Mirek se vrátil do Ostravy, kde nastoupil ve Vítkovických stavbách. Tam pracoval po celý život, až do důchodu. V důchodu pak ještě vypomáhal s prací strýci Karlovi na různých projektech.

V Brně v tanečních se Mirek seznámil se svoji budoucí ženou, tehdy 16 letou Marii Kadlecovou (*21.3.1920 v Brně), která v Brně studovala obchodní školu. Svatba byla 30.12.1939.

Marii a Mirkovi se narodily dvě děti:
Melanie (*1942)
Libor (*9.8.1946, +10.3.2005)
Mirek a Marie žili spolu v harmonickém svazku 68 a půl roku. Mirek zemřel v 95 letech 1.6.2008.

Celý rozrod Richarda otce Miroslava naleznete zde.

Copyright (c)2008 Eda of Mlejn, Design by grafické studio Mlejn